רגישות למזון

רגישות למזון - על רגל אחת

רגישות למזון שונה מאלרגיה למזון. אלרגיה היא תגובת הגוף לחומר זר שחדר לתוכו דרך הפה, העור או הנשימה. התגובה היא כמעט מיידית, מכמה דקות לכמה שעות, ולעיתים אלימה, מסכנת חיים (למשל חסימת דרכי הנשימה). לרוב, אלרגיה למזון נגרמת מחוסר במרכיב חיסוני בגוף. מנגד, רגישות הינה תופעה מתמשכת ומצטברת. רגישות יכולה להיות בלתי מורגשת או נמשכת הרבה זמן - לפעמים ימים או אפילו שבועות, חודשים עד שיהיו תופעות. לעיתים קרובות אנשים משתמשים במונחים אלה לסירוגין, אבל הם שונים בתכליתם. רגישות למזון נגרמת עקב אי יכולת לעכל סוג של מאכל. המאכל הבלתי מעוכל מגיע לדם ושם מערכת החיסון מופעלת להגנת הגוף כי הוא מזוהה כזר ותוקפני. רגישות למזון בהחלט יכולה לגרום לבעיות רבות בגוף, אך הן אינן מסכנות חיים. רגישויות למזון מאוד נפוצות, בעוד שאלרגיות למזון הן למרבה המזל נדירות מאוד.
איך אדע אם יש לי רגישות למזון?

"אם יש אוכל שאתם לא יכולים לחיות בלעדיו, סביר להניח שאתם רגישים אליו"

אם אתם מרגישים שמשהו במזון שאתם אוכלים לא טוב לכם, כנראה שיש צדק בתחושתכם. מעריכים שלמעלה מ- 40% מהאוכלוסייה סובלת מרגישות למזון כלשהו.

  • כאב ראש, או מיגרנה,
  • היווצרות גזים אחרי אכילה,
  • סובלים מכאבי בטן ונפיחות במהלך היום?
  • סובלים מבצקות ברגליים ובכלל?
  • סובלים מכהות/נפיחות סביב העניים?
  • סובלים מעייפות כרונית, למרות שינה מספקת ובשעות סבירות?
  • עושים הכל על מנת לרדת במשקל ופשוט לא מצליחים?
  • האם אבחנתם כסובלים מתסמונת X ?

איך לגלות למה אני רגיש?

גילוי עצמאי לרגישות למזון: אנשים רבים חושדים שיש להם רגישות למזון בהתבסס על איך שהם מרגישים לאחר צריכת מזון מסוים. אם אתם חושדים ברגישות למזון מסוים, הימנעו מהמזון החשוד זמן סביר של כ-5 שבועות רצופים.
אם אתם מבחינים בשיפור בתסמינים, יתכן ויש לכם רגישות למזון. ככה תצמצמו את האופציות לרגישויות בעצמכם (סוג של ניסוי וטעייה). הבעיה היא א- יש המון מזונות, ב- כי החיים עסוקים ולא שמים לב איך הגוף מגיב למזונות מסוימים. רגישות למזון יכולה להמשך זמן רב לפני ששמים לב אליה, משום שלא עושים את הקשר בין התסמינים לבין המזונות הפוגעים.

 

גילוי רגישות למזון ע"י בדיקות דם: דרך נוספת היא לגשת לרופא ולעשות בדיקת נוגדנים IgG, ובמיוחד ל-IgG4 המגיב למזון. בודקים את הדם ע"י שחושפים אותו למזונות, ומודדים את תגובתו אליהם. גם פה, נמנעים מהמזון הנחשד. מדי חצי שנה או יותר חוזרים על הבדיקה כדי לראות שינויים.

גילוי רגישות למזון על ידי קינסיולוגיה: דרך נוספת לקבוע רגישות למזון היא ע" קינסיולוגיה (בדיקת שינוי בעוצמת השריר) אצל מומחה. המטפל יכול לבדוק את שינוי כוח השרירים בזרוע נגד-מזונות מסוימים המוצגים למטופל בכל פעם. אם יש לכם אי סבילות למזון, הזרוע שלכם הופכת לרפויה וחלשה כמו "ספגטי", ואתם לא breadתוכלו להתנגד. רמת הדיוק בבדיקה קינסיולוגית גבוהה מאוד. השימוש במבחן שריר שהוא משוב מהגוף, נותן את כל המידע לו זקוקים כדי לנקות את החוויה שיצרה את הרגישות וכן את המאכל הקשור. הגוף שלנו מסוגל "לראות" אם המאכל ראוי או לא ומגיב מיידית עם חולשה למזון "רע" כאשר המזון הנבדק נמצא בסביבתו הקרובה (כמה סנטימטרים). אפילו אין צורך לאכול או לבלוע אותו.

 
לד"ר ארוין ניסיון רב באבחון ואיתור רגישויות למזון. האבחון אורך מספר דקות, לא פולשני, ולא כואב. תקבלו תוצאות על המקום, תתחילו לטפל ברגישות ותשימו קץ לסבל.